Kontaktai Svetainės žemėlapis
Naujienos|Organizacija|Konsultacijos|Pacientų klausimai|Straipsniai|Mokomoji medžiaga|Kontaktai
Enterinio maitinimo centras
Publikacijos
 ◊ Enterinio zondinio maitinimo priemonių priežiūros taisyklės, komplikacijų šalinimo būdai
 ◊ Mitybos nepakankamumas ligoniu tarpe
 ◊ Enterinis maitinimas
 ◊ Enterinio Maitinimo (EM) mišiniai
 ◊ Enterinio maitinimo produktai
 ◊ Mitybos korekcija sergant vežiu
 ◊ Parenterinis maitinimas
 ◊ Parenterinio maitinimo produktai
....................................................................Draugija „ Enterinio maitinimo centras“ vienija žmones, kuriems dirbtinis maitinimas neišvengiama kasdienybė, jų artimuosius ir slaugytojus, kuriems dirbtinis maitinimas kasdieninė pareiga, medicinos darbuotojus, kuriems dirbtinis maitinimas kasdieninis darbas, taip pat visus žmones neabejingus šiai problemai.

Pagrindinis organizacijos tikslas, kad visi, kuriems reikalingas dirbtinis maitinimas gautų nemokamą kvalifikuotą pagalbą, nes gyventi nebadaujant yra visų mūsų teisė.

Plačiau apie organizaciją

Enterinio zondinio maitinimo priemonių priežiūros taisyklės, komplikacijų šalinimo būdai

Naujiena! Pateikiamos pagrindinės taisyklės bei glausta EZM komplikacijų, jų priežasčių bei šalinimo būdų suvestinė
 Plačiau

Mitybos nepakankamumas ligoniu tarpe

Tai gan sudetinga problema, reikalaujanti detalaus priežasciu tyrimo ir aiškiu diagnozavimo metodu. Pateikiama problematikos, priežasciu ir diagnozavimo budu santrauka, kuri aktuali tiek patiems ligoniams, tiek ir slaugantiems.
 Plačiau

Enterinis maitinimas

Terminas enterinis maitinimas vartojamas, tiek kalbant apie maitinima iprastiniu maistu, ar apie maitinima per zonda ikišta per nosi, ar pilvo siena i skrandi arba plonosios žarnos viršutine dali. Labai dažnai terminas enterinis maitinimas vartojamas apibrežiant maitinima per zonda ikišta i virškinimo trakta.
 Plačiau

Enterinio Maitinimo (EM) mišiniai

EM mišiniu pasirinkimas yra labai platus, gali buti skysti arba milteliu pavidalo. Pramoniniu budu gaminami mišiniai skirstomi i polimerinius, elementinius (monomerinai), specialius mišinius, mišinius- modulius.
 Plačiau

Enterinio maitinimo produktai

Enteriniam maitinimui galima naudoti ivairiu gamintoju produktus. Šiuo metu publikuojame keleta palyginti lengvai isigyjamu produku, su kuriu praktiniu naudojimu jau esame susidure.
 Plačiau

Mitybos korekcija sergant vežiu

Jau beveik šimtas metu yra žinoma, kad vežiu sergantys pacientai kencia del progresuojancio mitybos sutrikimo. Pagrindine šio proceso priežastis nepakankama mityba del nenoro valgyti vežio pasekoje, skonio jutimo sutrikimai, ligos komplikacijos ar naudojamo gydymo pašalinio poveikio. Norint pasiekti kuo geresni gydymo rezultata tikslinga mitybos korekcija.
 Plačiau

Parenterinis maitinimas

Parenterinis maitinimas – tai maitinimo budas, kai maisto komponentai skiriami tiesiai i venine sistema per kateteri ileista i periferine ar centrine vena.
 Plačiau

Parenterinio maitinimo produktai

Fresenius Kabi parenterinio maitinimo produktai
 Plačiau

    2007© Enterinio maitinimo centras - pelno nesiekianti draugija. Visos teisės saugomos.